Keratynowe prostowanie włosów

Czym jest keratynowe prostowanie włosów?
Keratynowe prostowanie włosów to przede wszystkim zabieg odżywczy i pielegnacyjny dla włosów, którego efektem ubocznym jest ich wyprostowanie. Polega na zaprasowywaniu w pasma włosów keratyny, która szczelnie otacza włos. Dzięki temu dochodzi do wygładzenia włosów, zredukowania ich nadmiernej puszystości, odżywienia i poprawienia wyglądu włosów.
 Ludzie, zupełnie niesłusznie, często mylą ten zabieg z zabiegiem trwałej prostującej. Różnica pomiędzy prostowaniem chemicznym a keratynowym jest znaczna:
Metoda opiera się na keratynie, stanowiącej naturalny budulec włosa. Jest to podstawowa cecha odróżniająca tę metodę od tzw. trwałej prostującej, w której substancja chemiczna powoduje zrywanie mostków dwusiarczkowych i niszczenie struktury włosa. Metoda keratynowa zaś nie ingeruje we wnętrze włosa, więc nie ma ryzyka zniszczenia jego struktury.


Na jakich włosach możemy przeprowadzić zabieg?
Zabieg Encanto możemy przeprowadzić na każdych włosach, również, a może i tym bardziej, na włosach zniszczonych, rozjaśnianych, farbowanych czy po trwałej, gdyż im bardziej zniszczone włosy, tym efekt zabiegu jest bardziej zjawiskowy. Fryzura, czy długość włosów nie ma znaczenia, zabieg można wykonać na każdych włosach.

Ile utrzymuje się efekt?
Efekt zabiegu utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy.

Przeciwwskazania
Jeśli chodzi o przeciwwskazania do wykonania zabiegu jest to okres 2 tygodni po farbowaniu włosów. Nie można ich również farbować 2 tygodnie po wykonaniu prostowania keratynowego. 
Zabieg nie jest polecany również kobietom w ciąży. 

 Jak dbać o włosy po zabiegu?
Aby efekt zabiegu utrzymał się na naszych włosach jak najdłużej musimy przestrzegać pewnych zasad:
Szampony muszą być łagodne, nie mogą zawierać soli ani ostrych detergentów. Najbardziej szkodzącymi składnikami, których musimy wystrzegać się w szamponach są Sodium Laureth Sulfate i Sodium Chloride, które powodują wypłukanie keratyny i efekt zabiegu nie będzie widoczny już po kilku myciach.
Odżywki natomiast nie mogą zawierać silikonów – przede wszystkim tych, które wymagają użycia SLS lub SLES do zmycia. Dobrze, żeby w składzie odżywki była keratyna.
Produkty do stylizacji nie powinny zawierać alkohol denat. Należy unikać również wysokich temperatur, czyli najlepiej nie używać prostownicy ani lokówki. 
Wskazane jest suszenie włosów na płaskiej szczotce, zimnym strumieniem, co spowoduje nasze włosy będą wtedy gładsze i prostsze.